Aktualnie jesteś:
GOFIN podpowiada (strona główna) » Rachunkowość
ZASOBY BEZPŁATNE |
Rachunkowość - zasoby bezpłatneŚrodki trwałe w budowie - ustalenie kosztu wytworzenia i rozliczenie kosztów budowyDodatek nr 11 do Zeszytów Metodycznych Rachunkowości nr 14 (494)
Praktyczny dodatek opisujący zagadnienia dotyczące środków trwałych w budowie. Omówiono w nim m.in. zasady ewidencji księgowej środków trwałych w budowie, kwestie związane z kwalifikowaniem wydatków do kosztu wytworzenia środka trwałego oraz problemy dotyczące wstrzymania budowy środka trwałego, likwidacji czy sprzedaży środków trwałych w budowie.
Prezentacja wybranych operacji gospodarczych w sprawozdaniu finansowymDodatek nr 4 do Zeszytów Metodycznych Rachunkowości nr 5 (485)
W dodatku zaprezentowano wpływ wybranych operacji gospodarczych na poszczególne elementy sprawozdania finansowego, takie jak: bilans, rachunek zysków i strat, zestawienie zmian w kapitale własnym oraz rachunek przepływów pieniężnych. Ponadto dodatek zawiera przykłady wypełniania not do informacji dodatkowej, stanowiącej również jeden z elementów sprawozdania finansowego.
Należności z tytułu dostaw i usług według ustawy o rachunkowości i MSRDodatek nr 9 do Zeszytów Metodycznych Rachunkowości nr 11 (491)
W dodatku zaprezentowano zagadnienia dotyczące należności z tytułu dostaw i usług w świetle ustawy o rachunkowości oraz Międzynarodowych Standardów Rachunkowości. W publikacji omówiono m.in. zasady wyceny należności wyrażonych w walucie polskiej, jak i obcej, ich ewidencję księgową, tworzenie odpisów aktualizujących i prezentację w sprawozdaniu finansowym.
Rachunkowość - zasoby odpłatne Jak sporządzić elektroniczne sprawozdanie finansowe?Dodatek nr 4 do Zeszytów Metodycznych Rachunkowości nr 5 (509)
W publikacji omówiono m.in. zagadnienia związane ze sporządzaniem e-sprawozdań, zarówno w formie ustrukturyzowanej, jak i nieustrukturyzowanej, zasady podpisywania e-sprawozdań, formę przekazywania rocznych e-sprawozdań do Szefa KAS lub do rejestru przedsiębiorców KRS. Ponadto w dodatku zawarto zagadnienia związane z wymogami udostępniania sprawozdania sporządzonego w formie elektronicznej oraz jego przechowywania.
Niniejszy dodatek jest swoistą instrukcją, która wyjaśnia krok po kroku jak korzystając z Programu DRUKI Gofin wysłać e-sprawozdanie finansowe w formacie XML do Szefa KAS oraz jak przygotować takie sprawozdanie do złożenia w KRS. Jak sporządzić informację dodatkową do sprawozdania finansowego?Dodatek nr 16 do Zeszytów Metodycznych Rachunkowości nr 24 (504)
W dodatku przedstawiono zasady sporządzania informacji dodatkowej według załącznika nr 1 do ustawy o rachunkowości oraz zasady sporządzania informacji uzupełniających do bilansu według załącznika nr 4. Wprowadzenie do sprawozdania finansowego omówiono na przykładzie druku dostępnego w Programie DRUKI Gofin. Z kolei dodatkowe informacje i objaśnienia zaprezentowano w formie uniwersalnych not z licznymi przykładami liczbowymi.
Bilans i rachunek zysków i strat za 2019 r.Dodatek nr 15 do Zeszytów Metodycznych Rachunkowości nr 22 (502)
Dodatek zawiera niezbędne informacje pomocne przy sporządzaniu sprawozdania finansowego. Opisano w nim m.in. wymogi formalne w zakresie sporządzania sprawozdania, uproszczenia w rachunkowości i sprawozdawczości oraz warunki uznania jednostki za mikro i małą. Ponadto omówiono zasady sporządzania i charakterystykę poszczególnych pozycji bilansu oraz segmentów rachunku zysków i strat sporządzanych według załącznika nr 1, 4, 5 i 6 do ustawy o rachunkowości.
|
ZASOBY ODPŁATNE |
|
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60